CAŁA PRAWDA o naszych kołdrach

24-08-2023

Jakość to słowo klucz, które od początku przyświecało naszej działalności. Równolegle z pomysłem stworzenia nietuzinkowych produktów szło przekonanie, iż powinny one spełniać najwyższe standardy i być odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Właśnie dlatego postawiliśmy na wełnę z alpak – jedno z najbardziej wszechstronnych, funkcjonalnych a zarazem luksusowych wypełnień naturalnych, gwarantujących komfortowy sen niezależnie od pory roku.

 

 

Jeśli nadal zastanawiasz się nad zakupem kołdry z wełny alpak, spróbujemy w kilku zwięzłych słowach rozwiać wszelkie wątpliwości, przedstawiając jej wyjątkowe cechy.

 

Dlaczego WYJĄTKOWA?


Wełna alpaki jest najmocniejszym, a zarazem najlżejszym naturalnym włóknem znanym człowiekowi. Cechuje ją kaszmirowa miękkość, a przy tym jest znacznie lżejsza niż owcza. Jeśli szukasz okrycia gwarantującego optymalną termoregulację, a zarazem zapewniającego ciepło i komfort w chłodniejsze dni, jesteś we właściwym miejscu. 

 

Wysoka ODPORNOŚĆ na WILGOĆ, KURZ i PŁOMIENIE

 

Gdy przyjrzymy się bliżej włóknom wełny alpak, nie różnią się one zbytnio od włosów. Podczas gdy inne naturalne włókna, takie jak wełna, pochłaniają wilgoć, włókna alpaki ją odprowadzają, a to w istotny sposób wpływa na komfort i higienę. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i jest niezwykle łatwe do utrzymania w czystości.

Wełna z alpak wykazuje także wysokie właściwości hipoalergiczne. Włókna sztuczne, takie jak poliester, nylon i akryl wytwarzają duże ładunki elektrostatyczne, przez co działają jak magnes na cząsteczki kurzu i roztocza, co z kolei może powodować lub wzmagać astmę i alergie. Nie można pominąć faktu, iż w odróżnieniu od wełny owczej, wełna z alpak nie zawiera lanoliny, która wykazuje właściwości alergizujące. Jeśli zatem szukasz kołder spełniających najwyższe standardy, nasze produkty będą idealną odpowiedzią na Twoje potrzeby.


Kolejną zaletą alpaki jest to, że włókna są naturalnie odporne na ogień. Włókna syntetyczne są znane z wysokiej łatwopalności, co oznacza, że ​​muszą być poddane działaniu chemikaliów aby ją zmniejszyć. Chcąc uniknąć ryzyka podrażnień czy reakcji alergicznych warto sięgnąć po rozwiązania bezpieczne i w pełni naturalne.


Naturalna regulacja temperatury


Alpaki pochodzą z peruwiańskich gór Ameryki Południowej. Żyły tam przez tysiące lat, zmagając się z temperaturami od -20°C do 24°C, z 44-stopniową różnicą między dniem a nocą. Aby sprostać tym niezwykle wymagającym warunkom, ich włosie ewoluowało w taki sposób, aby zapewnić zwierzętom naturalną regulację termiczną.
Wełna z alpaki pomaga zachować optymalną temperaturę w nocy dzięki włóknom, które są częściowo puste w środku. Pozwala to na swobodny przepływ cząsteczek wody i powietrza, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci. To z kolei zmniejsza ilość ciepła uwięzionego obok ciała i tworzy idealną temperaturę dla lepszego snu. Na podobnej zasadzie mechanizm ten pozwala zachować ciepło w chłodniejsze dni, a lekkość samej kołdry zapewnia wygodę i wysoką jakość snu.

 

Całkowicie EKO


Wełna alpaki jest w 100% biodegradowalna i pochodzi od najszczęśliwszych alpak, jakie znamy. Strzyżenie tych zwierząt jest całkowicie bezbolesne, zwierzętom nie dzieje się żadna krzywda, a ich runo odrasta w kolejnych miesiącach.
W przeciwieństwie do syntetycznych włókien, wełna alpaki rozkłada się w sposób całkowicie naturalny, co może być kolejnym mocnym argumentem do podjęcia decyzjo o zakupie tej wyjątkowej kołdry.

 

 

Jak dbać o kołdrę z alpaki


Każdy rodzaj pościeli wymaga innej pielęgnacji - kołdry z alpaki nie są wyjątkiem. Ponieważ jest to włókno naturalne, przedstawiamy kilka cennych wskazówek, dzięki którym zmaksymalizujesz jego żywotność:

- regularnie wietrz,

aby były lekkie, pulchne i wolne od wilgoci;

- nie wystawiaj na działanie wysokich temperatur,

takich jak te występujące w suszarkach konwekcyjnych;

- przechowuj swoją kołdrę w suchym przewiewnym miejscu,

z dala od bezpośredniego światła słonecznego;

- kiedy nie używasz kołdry z alpaki,

zaleca się przechowywanie jej w papierze bezkwasowym i pozostawienie na wierzchu szafy (przed przechowywaniem upewnij się, że kołdra jest sucha i czysta, aby zapobiec atakowaniu włókien przez roztocza i owady).

 

 

Co możemy dodać?

Może tylko (i aż) tyle, że w wykonanie naszych ALPACABROWYCH kołder wkładamy całe serce. Jeśli to Was nie przekona, to ja już nie wiem…

Polecane produkty

Zestaw dziecięcy z białą lamówką i białym pikowaniem: kołdra + płaska poduszka

Zestaw dziecięcy z białą lamówką i białym pikowaniem: kołdra + płaska poduszka

Kołderka + płaska podusia dla niemowląt. Wypełnienie 100% włókna baby-alpaca. Poszycie 100% delikatnej bawełny....
Zestaw dziecięcy z czerwoną lamówką i czerwonym pikowaniem: kołdra + płaska poduszka

Zestaw dziecięcy z czerwoną lamówką i czerwonym pikowaniem: kołdra + płaska poduszka

Kołderka + płaska podusia dla niemowląt. Wypełnienie 100% włókna baby-alpaca. Poszycie 100% delikatnej bawełny.  ...
Kołderka dziecięca

Kołderka dziecięca

Całoroczna hipoalergiczna dziecięca kołderka. Wypełnienie 100% włókno baby-alpaca. Poszycie 100% bawełna....
Podusia dziecięca płaska 40cm x 60cm

Podusia dziecięca płaska 40cm x 60cm

Naturalna hipoalergiczna poduszka. Wypełnienie 100% włókno baby-alpaca. Poszycie 100% bawełna.

Polecane artykuły

DLACZEGO HANDMADE

DLACZEGO HANDMADE

13-06-2023
Produkty, które powstają pod logiem ALPACABRY powstały z naszej własnej potrzeby posiadania rzeczy wyjątkowych, naturalnych i dobrych gatunkowo. W naszych rodzinnych domach zawsze ceniono kołdry naturalne, najczęściej z gęsiego pierza lub owczej wełny. Niesamowite właściwości...
KOŁDRY TWORZONE Z WIELKĄ MIŁOSCIĄ

KOŁDRY TWORZONE Z WIELKĄ MIŁOSCIĄ

22-03-2023
ALPACABRA to firma rodzinna prowadzona przez małżeństwo młodych ludzi. Pomysł jej powstania zrodził się w głowie Jej – dziewczyny pochodzącej z głębokiej podlaskiej wsi, która na pewnym inżynierskim szkoleniu w Poznaniu poznała Jego – chłopaka z Zagłębia (dla...